Jak ChatGPT (nie) zarezerwował mi pobytu w hotelu?

Ostatnio miałem okazję testować nową wersję wyszukiwarki Bing.com której integralna częścią stał się ChatbotGPT opracowany przez OpenAI i przejęty przez Microsoft. Obecnie dostęp do tej wersji jest przeznaczony głównie dla osób zapisanych na listę oczekujących.

Czatowanie z wyszukiwarkę jest ciekawe. Bot potrafi precyzyjnie odpowiadać na wiele pytań, zarówno jaki nowy film obejrzeć na Netflixie, rozłożyć wielomian na czynniki, ale też doradzić w jakim hotelu warto się zatrzymać jeśli mamy określone preferencje. Postanowiłem pójść krok dalej i spróbować zarezerwować pokój z pomocą bota. Niby pomógł, ale jednak nie pomógł. Raz rezerwację założył, innym razem twierdził, że nie może. Raz prosił o dane karty, innym razem twierdząc, że to niebezpieczne. Pokój w 5* obiekcie znalazł mi za 50 zł.

Jego działanie jest bardzo ciekawe, widać w nim ogromny potencjał, nie bazuje na zamkniętym zbiorze danych ponieważ wyświetla aktualne informacje ze stron hoteli. Jego działanie można już dzisiaj wykorzystywać do pozyskiwania informacji, pomocy w rozwiązaniach zadań czy problemów. Czy i kiedy wykona dla nas inne czynności w postaci rezerwacji czas pokaże. Jedno jest pewne – bot bywa drażliwy;)

Konwersacja 1

Konwersacja 2

Konwersacja 3

Jeśli podoba Ci się to narzędzie i sam chcesz spróbować dołącz do listy oczekujących w wyszukiwarce bing.com w zakładce Chat. Miłego czatowania;)